Kvasar Cup Velká cena Blanenska
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pravidla a VCB v Lysicích

4 posters

Goto down

Pravidla a VCB v Lysicích Empty Pravidla a VCB v Lysicích

Příspěvek  Pája Litava - Žernovník Sun Sep 05, 2010 9:51 pm

Zdravím všechny.
Nechci být žádný rejpal, nikdy jsem na toto neupozorňoval, ale po dnešku prostě musím! Z pravidel VCB, cituji: "Provést vyhlášení výsledku soutěže do 30 minut po skoncení posledního PÚ" . Dnes v Lysicích jsem na toto upozorňoval přímo na soutěži a byl jsem odbyt s tím, že soutěž končí až 10 minut po posledním požárním útoku, ale zde v pravidlech vidím něco jiného. Vyhlášení má být do 30 minut po skončení POSLEDNÍHO POŽÁRNÍHO ÚTOKU!! O žádných 10 minutách tu není zmínka. Stopl jsem si dobu od posledního útoku, do začátku vyhlášení a tato doba překročila 30 minutovou hranici. Pořadatelé z Lysic, kteří jinak velice dbají na dodržování pravidel, by si měli uvědomit, že pravidla VCB platí i pro ně, ne jen pro soutěžní týmy!
Proto bych chtěl požádat radu VCB, aby na toto pravidlo bylo dohlíženo a nedodržení, tak jako dnes v Lysicích, potrestáno!

Toto je můj názor a nechci, aby byl vydáván za stanovisko týmu SDH Žernovník, nebo kohokoli jiného!

Pája Litava - Žernovník

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Pravidla a VCB v Lysicích Empty Re: Pravidla a VCB v Lysicích

Příspěvek  Aleš Mon Sep 06, 2010 12:34 pm

Uznávám, že s těmi 30 minutami jsme nevěděli přesně. Nikdy s tím problémy nebyli, takže to člověk nemám tak v hlavě. Jako rada samozřejmě vyvodíme důsledky. Pořadatelé překročili tento limit o celé 2,5 minuty. Když jsme šli spolu za rozhodčím, který měřil čas přípravy, tak mu ještě běžel na hodinkách čas od přípravy Hlubokého. A v době schůzky hodinky ukazovali 39 minut a to už nástup asi 2 minuty byl. Příprava družstva, start a útok trvalo 4:29 (odměřeno ze záznamu). Takže 39 - 2 - 4,5 = 32,5 minuty.
Jaký by sis představoval trest? Já bych je nechal narazit na kůl pro výstrahu.
Jinak vaše porušení pravidel posuzoval rozhodčí a ne pořadatelé.
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Pravidla a VCB v Lysicích Empty Re: Pravidla a VCB v Lysicích

Příspěvek  Aleš Mon Sep 06, 2010 1:09 pm

Ještě doplním, že tě nikdo neodbyl. S rozhodčími jsem před tebou konzultovali všechny dostupné informace. A tvé stížnosti se věnujeme i teď. Ze záznamu jsem proměřil časový interval přípravy a provedení pokusu posledního družstva. O celé záležitosti jsem informoval ostatní členy rady. V Sudicích bude rada zasedat a na základě tvé stížnosti bude jednat se zástupcem pořadatele z Lysic.
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Pravidla a VCB v Lysicích Empty Re: Pravidla a VCB v Lysicích

Příspěvek  Pája Litava - Žernovník Mon Sep 06, 2010 2:05 pm

Trest? To je mi vcelku jedno, klidně to tvoje naražení na kůl pro výstrahu. Jde mi jen o to, když se tedy mají dodržovat pravidla, tak všechny a doslovně. Je mi jedno, jestli to bylo 2 a půl minuty, nebo 30 vteřin. Byla překročena hranice 30 minut a to je porušení pravidel.
Naši chybu přiznávám, taky jsem nevěděl jak je to přesně dané v pravidlech, proto jsem se tě byl ptát. Ale je mi divné, že na jiných soutěžích se vše obešlo bez razítek. Mělo by to být všude stejné a ne jednou tak a podruhé jinak.
My jsme za porušení pravidel zaplatili a stejně tak by to mělo být v tomto případě.

Pája Litava - Žernovník

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Pravidla a VCB v Lysicích Empty Re: Pravidla a VCB v Lysicích

Příspěvek  Aleš Mon Sep 06, 2010 3:23 pm

Souhlasím s tebou, že důsledné dodržování pravidle by mělo být na všech soutěžích. Sám si rozhodčí a určitě víš jak je težké na soutěži nic neopomenout. Nechci tím některé rozhodčí omlouvat, ale spíše vyzvednou fundovaný přístup pánů Klevety a Sejbala, kteří patří k těm nejzkušenějším rozhodčím na Blanensku s mnohaletou zkušeností a nejvyšší kvalifikací.

Ještě k tomu vyhlášení. Obeslal jsem všechny členy rady a přišla mi odpověď od Broni, že se pořadatelé omlouvali a avízovali malé asi 5 minutové zdržení. Osobně jsem to nezaregistroval, protože jsem uklízel technické zařízení pro přímý přenos.
Hold nikdy nic nebude dokonalé. Takový už je svět.


Naposledy upravil Aleš dne Tue Sep 07, 2010 11:53 pm, celkově upraveno 1 krát
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Pravidla a VCB v Lysicích Empty Re: Pravidla a VCB v Lysicích

Příspěvek  Ondrys Sudice Mon Sep 06, 2010 10:37 pm

2,5 minuty :-O
Ondrys Sudice
Ondrys Sudice

Poeet p?íspivku : 33
Registration date : 17. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Pravidla a VCB v Lysicích Empty Re: Pravidla a VCB v Lysicích

Příspěvek  Pája Litava - Žernovník Tue Sep 07, 2010 11:51 am

7 razítek na ruku :-O !! Čemu se divíš? Je to porušení pravidel, ale s někým prostě není rozumná domluva.

Aldo, jsem rozhodčí, ale taky vím, že ne všechny pravidla jsou domyšlené a přesně stanovené. Každý si může něco domyslet, nebo něco ubrat. Když jsem se učil na testy, nestačil jsem zírat, kolik je tam "blbostí". Nikdy před tím by mě ani nenapadlo dělat problémy kvůli 7 razítkům, nebo 2,5 minutám zpoždění nástupu. Ale když někdo tak lpí na pravidlech, tak by měl začít u sebe.

Ne že by mě překvapilo, jak to dopadlo. Hlavně, že na místě jsme se o žádném zpoždění nedozvěděli. Jak říkáš, nikdy nic nebude dokonalé.

Pája Litava - Žernovník

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Pravidla a VCB v Lysicích Empty Lysice a pohled z druhé strany ...

Příspěvek  Hyko Tue Sep 07, 2010 11:35 pm

piše Darek:

od včerejška se snažím zaregistrovat, abych mohl něco napsat, ale fórum mě nějak odmítá Laughing asi nechce můj názor. Tak alespoň takto prostřednictvím Hyka ...

Na každých závodech (a to myslím doslova na každých) dojde k nějakým problémům, větším, či menším, které musí rozhodčí řešit. Od toho tam je. Chce se po něm kompromis ... Perfektně znát a dodržovat pravidla na jedné straně a mít "lidský" přístup k závodníkům na druhé straně. A pak je na něm, jak v tom dokáže plavat, aby dodržel jedno a vyhověl druhému. Vím, že v Lysicích se situace se Žernovníkem A dala řešit "lidsky" ... v době nástupu "béčka" na start, nebo v době přípravy by přišlo torzo vás a řeklo, že po včerejších závodech, nebo čehokoliv jiného 3 kluci zaspali a ještě nepřijeli. Označte "béčko" a v době nástupu "áčka" příjdou s náma a vy (přísní rozhodčí) budete mít jistotu, že je vše v pořádku a nikdo z nás nepodvádí. Jsme prostě dva týmy. Jen tak mimochodem a pod čarou ... Žernovník bych samozřejmě označovat já osobně nepotřeboval. Znám Vás všechny. Ale na mém osobním vztahu k Vám zde naprosto nezáleží. Je to z toho důvodu, že pravidla (a dodatky) hovoří jinak. V tomto případě naprosto jasně a jednoznačně, bez možnosti více výkladů ... při nástupu prvního ... označení druhého družstva .... bez ohledu na "A" a "B". Řeči o tom, že se nikde letos nerazítkovalo jsou lež. V Sychotíně jsem razítkoval, v Černovicích Míra taky. Když tohle jednoduché pravidlo nedodržím jako rozhodčí, tak se na mě sesype dalších 5, 7, 11, kolektivů, jak je to možný, že se nedržím pravidel. Jim Vaše chyba hraje do karet. A jsou na tyto věci hodně ostražití a nekompromisní. Tak jako vy (nebo teda ty ... protože píšeš, že je to tvůj názor a nemluvíš za Žernovník). Taky bazíruješ na (pro někoho zanedbatelných) cca 2,5 minutách o které se zpozdilo vyhlášení. Kdyby to někdo měřil na všech závodech, asi by ses divil. Dobře, pořadatel udělal chybu, i když ji snad avízoval komentátor Míra, že dojde ke zpoždění. Ale tohle už není věcí rozhodčích. Pro ty skončila soutěž 10 minut po skončení posledního pokusu tím, že nikdo nepodal protest a výsledky jsou tím okamžikem prohlášeny za oficiální. Jak jsi mohl postřehnout, seděli jsme s pořadateli za hasičkou, dostali jsme něco k jídlu a konečně si dopřáli i pivo, protože za celou dobu soutěže Od 11 do 17 hodin jsme byli na nohou a chovali jsme se jako profesionálové i v tom, že nepijeme alkohol. Jsme tak jako v práci na závodech profíků. 100% připravení a zodpovědní. Chybu udělá každý z nás a jsme na rozdíl od tebe schopni ji přiznat. A nehledáme okamžitě chyby jiných, abychom očistili sebe. Ale pokud si myslíš, že toho nejsme schopni, mýlíš se. Jen u nás není zvykem to dělat, ale umíme to. Na závodech profíků (HZS) se mě líbí, že z 99,9% znají závodníci pravidla a dodržují je. Pokud něco rozhodčí řekne je to svaté. Nestává se, že by s ním někdo diskutoval, nebo se hádal. V Lysicích jsem se třeba dozvěděl, že je to buzerace, když donutím 6 závodníků sundat opasky, protože ten sedmý (půjčený) ho nemá a není schopen si ho do konce přípravy sehnat. Kdyby ten dotyčný řekl, že jsu buzerant, nemuseli se ani chystat. Takhle to musím zkousnout a jen se tomu pousmát. U profíků se mě tohle nikdy nestalo. Pak si musíte vybrat. Buď chcete, aby Vaše závody hlídali rozhodčí a tím pádem se dodržovali pravidla, anebo arbitry z toho vynechte a závoďte bez nás (nebo s rozhodčím, kterému je šuma fuk, co tam na té dráze děláte). Vím, že pravidla nejsou bible, která je dokonalá a nesmí se od ní uhnout. Ale většina (netvrdím, že všechny) těch dodatků, které každá liga má, jen upravuje věci, které jako závodníci nejste schopni udělat. Viz například Extraliga a dodatek o tom, že není nutno mít sešroubované savicové vedení. Za pár let takovýchto dodatků už nebude potřeba hadice ani spojovat a možná ani natahovat, vše bude hotové .. jen bude stačit k terčům doběhnout a trefit. Ale k tomu už opravdu nebudou rozhodčí třeba. Vím, že teď záměrně přeháním. Do té doby respektujte naše rozhodnutí a snažte se hledat chybu i u sebe. Žernovník má za sebou báječnou sezónu završenou fantastickým 7. místem v Extralize. Moc jsem si Vás za to vážil. Myslím, že Vám tento zbytečně nafouknutý problém za to nestojí. Byli by jste frajeři, kdyby jste uznali chybu a řekli, že si to zaběhnete mimo soutěž. Jen tak ... pro diváky, kterých tam i ze Žernovníku bylo dost. Myslím, že bych Vám ještě dlouho tleskal. Exclamation Ale raději bych o tom s Váma mluvil, než to řešit zde na fóru.
Hyko
Hyko

Poeet p?íspivku : 44
Age : 42
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Pravidla a VCB v Lysicích Empty Re: Pravidla a VCB v Lysicích

Příspěvek  Pája Litava - Žernovník Wed Sep 08, 2010 7:04 pm

Tak za prvé: Moc hezky napsané a v zásadě s tebou ve většině věcí souhlasím.
Za druhé: Já naši chybu přiznal už na místě, byl jsem se ptát Aleše, jak je to v pravidlech, s nikým se nehádal, poklidil věci do dodávky a bral to za uzavřenou věc. Naše chyba, můžeme si za to sami. Ani bych si nedovolil se s někým hádat. Vím, že to co řekne rozhodčí, je svaté a že se s ním nemůžu hádat, sám jsem rozhodčí, tak vím o co jde.
Za třetí: Šlo mi pouze o to, upozornit na porušení pravidel, nic víc, nic míň. Stejně jako jsme je porušili my, je porušil i pořadatel. Pokud Míra hlásil zpoždění, přeslechl jsem to a omlouvám se, že jsem s touto diskuzí začínal. Ale pokud to hlášeno nebylo, je to porušení pravidel.
Za čtvrté: Nemám nic proti přísnému posuzování, pravidla se mají dodržovat, ale v některých případech se dá postupovat s rozumem, stejně jako v těchto dvou případech. Nevadilo by mi jako rozhodčímu, že orazítkováno by bylo první družstvo při startu druhého. Stejně tak by mi bylo jedno, jestli se nástup opozdí o 2,5 nebo 20 minut. Není nic jednoduchého vše nachystat. Šlo mi pouze princip, když chtějí dodržovat pravidla takhle doslovně, tak by měli myslet i na sebe.
Nehodlám se tady dohadovat, jen jsem na na tento problém chtěl upozornit. Lepší určitě bude pokecat o tom u pivka v Sudicích Smile

Pája Litava - Žernovník

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Pravidla a VCB v Lysicích Empty Re: Pravidla a VCB v Lysicích

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru