Kvasar Cup Velká cena Blanenska
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podněty pro VCB 2012

+5
Jana - Sebranice
Lucka-Sebranice
Víťa
Montik
Aleš
9 posters

Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Aleš Sun Sep 11, 2011 2:42 pm

Do této diskuse, prosím, pište své nápady na příští ročník VCB
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Montik Wed Sep 14, 2011 1:40 pm

Zdarec!!! Jine pivo nez Krystov 11 z nove paky!!!! Montík No

Montik

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 12. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Aleš Mon Sep 19, 2011 9:47 am

To Monty:
Doufám, že se aktivně zapojíš do přípravy příštího ročníku a podaří se ti vyjednat dobré podnímky u jiného sponzora. ;-) Místa v radě určitě budou. Minimálně to moje. Já určitě do rady, z důvodů osobního vytížení, kandidovat nebudu. ;-)

Jinak co se týká pivovaru Nová Paka, tak nabízí pro největší kritiky zájezd do pivovaru a přípravu piva speciálně na míru Velké ceny Blanenska. a nejsou to jen nějaké machrovské řeči. Například pro kunštátský hrnčířský jarmark, který byl 18.9. připravili zakázkové pivo Kunštátský korbel, které vycházelo z historické receptury kunštátského piva. A pivo bylo opravdu vynikající (13°).
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Aleš Mon Sep 19, 2011 10:03 am

Tak já začnu.
Nejdříve s jedním podnětem spíše technického rázu za štáb hasičské televize. Letos jsme se naplno vyzkoušeli jak je zajištění ročníku náročné a nákladné. Ještě tedy nevím přesně jaké budou podmínky od provozovatele hasičské televize, ale budu žádat o toto:
- každý pořadatel, který bude mít zájem o přenos ze soutěže zajistí kvalitní internetové připojení (parametry: stabilní minimálně 1Mbits/s upload i download bez agregace).
- realizace přenosu bude spoplatněna (moje představe je cca 500,- Kč). Přecejen PHM (kvůli přenosům jsem jezdili extra auto navíc) a technické vybavení něco stojí a ti lidi co stráví celý den za technikou by si nějakou odměnu určitě taky zasloužili.
-pro TV bude zajištěno zázemí, kryté od dráhy, aby nemohlo dojít k poškození techniky.

Dále opět nahazuji téma půjčování. Mě osobně se to hodně nelíbí. Tak přemýšlejte.

Dále bych navrhoval snížení počtu bodovaných závodů na 10, vzhledem k tomu, že zájemců o pořádání ubylo a aby se opět nastavila nějaká konkurence mezi pořadateli. Možná se proti mě strhne vlna kritiky, ale nelíbí se mi, že VCB je asfaltová liga. :-(

No určitě mě ještě něco napadne.

Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Montik Mon Sep 19, 2011 10:24 pm

Nechci aby to vypadalo ze se bavime jenom mezi sebou, ale kdyz je Nova Paka tak skvely pivovar ze uvari na pozadani dobry pivo, tak proc je nevari i v bezne vyrobe??? Krystof je dobrej mozna na vyplachovani pullitru a motobrouk neni dobrej ani do kytek!!!!!

Je prosimte pravda ze se pred sezonou 2011 nebyl nikdo ptat na sponzoring u nas v pivovare v Cerne Hore?

Co se tyka zajisteni prenosu ze soutezi tak v tom s tebou plne souhlasim, akorat mam obavy jestli to budou poradatele za poplatek chtit. Chapu ze je to reklama pro ligu a poradatele, ale pro server hasici150.tv, kterej je nabitej reklamama a diky prenosu ma rozhodne dost pristupu je to reklama jeste vetsi. Clenove a clenky prenosoveho štábu to zrejme podle toho co pises delaji dobrovolne a bez odmeny(diky jim za samozrejme za to), ale nechapu to. Nejsem poradatel souteze, takze nemuzu asi dale soudit.

Co se tyka pujcovani. Je ho opravdu hodne, ale jelikoz jde liga dopredu, tak je to asi nutny, kdyz uz se i pujceni resi finančně.

Asfaltova liga mi nevadi. Aspon je to zajimavy a ne jenom pro "fajnovky"

Ted jeden nazor z rad Maja teamu!!!
Internetova rezervace startovniho poradi by mela byt vyvesena od urciteho terminu pred soutezi a ne jako letos treba prev opatovicema 3 tydny.
NAVRHUJEME: Internetovou rezervaci startovniho poradi na urcitou soutez vyvesit vzdy v pondeli pred soutezi.

Zdarec Montík

Montik

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 12. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Víťa Tue Sep 20, 2011 11:20 am

Já osobně bych se připojil k názoru Aleše na omezení asfaltových tratí, většina lig už v dnešní době od asfaltových soutěží odstoupila a jak pro vybavení tak i pro závodníky (nejen pro muže, ale i pro ženy Very Happy ) je tráva značně šetrnější.

Víťa

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 20. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Aleš Wed Oct 05, 2011 8:30 am

To Monty:
No vypadá to, že asi budeme debatovat jen my dva.

Co se týká piva tak nemá cenu debatovat. Mě osobně pivo z Nové Paky chutná. A je těžké přesvědčovat někoho, kdo je odkojenej na ČH. Mimochodem o kvalitě piva Čh světčí i to, že postupně mizí z blanenských hospod. :-)

Ano, na sezónu 2011 se v K-Brewery !!!! nikdo ptát nebyl. Důvod byl jednoduchý. Vyjednávání v roce 2010 byli dost zdlouhavý a vše chodilo přes ústředí K-B. Pak přišel pivovar Nová Paka, prostřednictvím svého regionálního zástupce, s nabídkou za námi. Nemuseli jsme nikde nic škemrat. Pro pořadatele určitě zajímavá nabídka je plný servis. pořadatel si jen napsal co bude chtít a zástupce pivovaru vše dovezl až na místo. Což ti sem třeba napíše někdo z pořadatelů jak to chodilo v ČH. To si běhal půl dne po ČH ja "ko..."

Ty si asi děláš prdel s tím, že liga jde dopředu. dle mého osobního názoru jde spíše ke dnu. hlavní důvody jsou asflaty a půjčování (převlíkání). Jen se podívej do celkové tabulky VCB, kolik je v TOP 10 družstev z Blanenska. Asi si nazlobím pár lidí, ale HP a Žernovník za družstva nepovažuji. To jsou výběrové lepenice.

Asfalt beru pro exhibici nebo pro nějakou fun soutěž. Ale kvalitní soutěž má být na adekvátní trati. to jako bys chtěl aby Usain Bolt běhal po škvárovým ovále. :-D

Budu mluvit otevřeně. Před pár lety jsme se smáli žďárské lize jak to tam je o ničem. A dnes se smějí oni nám. Nemáme tratě a na závody ti vystačí 2 - 3 proudaři na celé závody.

Ikdyž částečně pravdu máš. Liga šla dopředu v ženské kategorii. Do bojů naskakují nové týmy, nové mladé zavodnice s obrovským potenciálem. Možná tady vyvstává námět na zamyšlení. Jsem vždycky myslel, že je náročnější sehnat ženy k požárnímu sportu. A holek se hrne dost. Zkusím si odpovědět pro sebe. Ženské týmy mají většinou své trenéry, kteří jsou ochotní se věnovat novým mladým závodnicím. Kdežto v chlapech??? Je přece jednodušší si někoho na celou sezónu půjčit než se poohlednout po nových lidech. A lidi jsou.

Co se týká rezervace tak určitě by šlo namyslet nějaký jednotný systém. Klidně bych souhlasil i s variantou jaká je na extralize a to rezervace pořadí na celou sezónu.
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Lucka-Sebranice Wed Oct 05, 2011 1:55 pm

Tak já taky přispěju svou troškou do mlýna. Reaguji jen za sebe, ne za SDH Sebranice a v podstatě souhlasím s Alešem.

Omezila bych počet asfaltových tratí a podpořila tratě travnaté. Asfalt mi přijde mnohem nebezpečnější, zvlášť pro nás ženy. Stačí malá chyba a dochází k docela vážným zranění a nepíšu to proto, že by se nám na asfaltech nedařilo. Omezila bych asfalty i za cenu toho, že se bude bodovat méně závodů nebo se vrátí škrtání. Bylo by super, kdyby se do ligy vrátily tratě jako Žernovník (někde jsem viděla, že tam chce pořádat soutěž Malá Lhota, což by bylo fajn kdyby vyšlo), Míchov, Lomnice...Možná by stálo za zvážení, jestli by nějaké družstvo v okolí nemohlo po dohodě s místními hasiči uspořádat soutěž na některé z těchto tratí, pokud by místní z nějakého důvodu nemohli.

Dalším problémem je půjčování. Podle mě složit družstvo a půjčovat (zaplatit) si nejlepší proudaře z celé republiky umí každý. Ale může se pak takové družstvo hodnotit jako stále stejný tým? Podle mě ne. Na extraligu musí taky jezdit družstvo kompletní, jinak nemůže závodit. A jestli se díky tomu posouvá a zlepšuje úroveň závodů o tom silně pochybuju. Rozhodně bych diskuzi o půjčování závodníků znovu otevřela a půjčování omezila.

Rezervaci pořadí na celou sezonu bych nezaváděla. Udělala bych to jak navrhuje Monty, např. vyhodit rezervaci pořadí třeba týden před závodem.

Lucka-Sebranice

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 11. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Jana - Sebranice Wed Oct 05, 2011 2:07 pm

Ahoj Aleši,
skoro se vším s tebou naprosto souhlasím.

Když to vezmu jednotlivě, je pravda že závodů na asfaltu bylo letos opravdu hodně. Docela mě mrzelo že se nemohl domluvit Míchov, Lomnice - zde jsou skvělý tratě.Ale zaslechla jsem že by příští rok chtěly kandidovat Jabloňany což by bylo super. Některý tratě na asfaltu bych opravdu zrušila. Letos jsem měla strach z Ostova u Macochy, ale můžu říct že mě mile překvapili a závody sejim povedly alien

Jinak k tomu převlíkání a půjčování, půjčování bych nechala. Všichni víme jak to je když někdo odjede na dovolenou, nebo musí jít do práce. A je to škoda aby kvůli tomu tým nejel na soutěž. Ale na druhou stranu souhlasím s tebou. Příjde mi že už se nehraje u některých družstev na tým, ale na to jestli to proudař z družstva zvládne. A není to jen u chlapů, ale i u nás žen. Příjde mi na hlavu postavený, že si prostě někdo na určitej závod půjčí někoho jinýho, protože ví, že jejich proudař to v danou chvíli nezvládne tak aby jim to nepokazil. To mě příjde hrozný Sad

A s tou předběžnou rezervací, bych souhlasila s Montim. Nechala bych to třeba na to pondělí aby to bylo skoro týden do předu. Nám by to vyhovovalo. Jelikož si pořadí určujeme dle dané situace. Když z nás někdo musí jet po závodech na noc, tak nám vyhovuje, že se nahlásíme první.

Jana - Sebranice

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 05. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  koudy - HP Wed Oct 05, 2011 6:07 pm

Ahoj, přátelé požárního sportu a stříkání zvlášť
Jako šéf "výběrové lepenice" asi něco napíšu.
ALDO!!!
5. Za družstvo muže nastoupit nejvýše jeden člen jiného družstva. Tato skutecnost musí být
oznámena na porade velitelu pred souteží. K plnení požárního útoku nastoupí tento clen v
dresu svého domovského družstva. V jedné souteži smí soutežící startovat maximálne
dvakrát.
Tolik citace pravidel pro rok 2011.

A pokud vím, vloni se tohle téma hodně řešilo a nakonec - jako vždy... Bližší košile nežli kabát a všem to bylo jedno. Takže - OK hledejme cestu, ale neber si nás do huby!!!

Podle toho jsme běhali a příští rok budeme běhat podle pravidel pro rok 2012. Pokud tam bude zákaz nebo omezení půjčování - budeme to akceptovat. Tečka.

Nebudu řešit co a proč jak bylo. Podstatný je, že to bylo podle pravidel.
To, že jste si prokoučovali luxusní náskok a nakonec neberete ani bednu, není problém půjčování... Ale VÁŠ.
Asi se hecnu a projdu fotky za všech závodů a možná bude spousta lidí koukat, kdo si koho kolikrát půjčil. A k HP a Žernovníku se přidá spousta lepenic. Možná ne výběrových... ale co už afro

A k Extralize.... Opět by se asi spousta z vás divila kolik lidí se v jednotlivých družstvech na postech proudařů vystřídá.

Vymyslete jednoduchý, smysluplný a lehce ohlídatelný systém... A JE TO!

Já su pro půjčení maximálně 4x za sezonu, anebo jako na Žďárské - jen z úplného týmu (a třeba taky jen 4x). Nebo klidně půjčování zrušme, družstva se budou muset přizpůsobit. Nemám s tím absolutně žádný problém.

Toto je myšlenka moje, nikoliv celé lepenice.

Štěpán











koudy - HP
koudy - HP

Poeet p?íspivku : 26
Age : 45
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Aleš Wed Oct 05, 2011 7:59 pm

To Koudy:
Přesně takovou reakci jsem čekal. :-D
Nikde jsem nepsal, že je něco proti pravidlům. Já jsem oponoval Montymu, že jde liga dopředu.

Rozhodně nikdo ze Sychotína nebrečí, že jsme 4. kvůli vašemu převlíkání a půjčování. Svých chyb jsme si vědomí a je to pro nás motivace k zimní přípravě.

Já jsem pro úplný zákaz půjčování. Jediné řešení.



Naposledy upravil Aleš dne Thu Oct 06, 2011 7:23 am, celkově upraveno 1 krát
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Námět

Příspěvek  Dave-Bořitov Wed Oct 05, 2011 10:09 pm

Tak i já něco připíšu:
1. Pivo: Ať je pivo jaké chce tak tady jde i o přístup. Souhlasím s Alešem, že jednání s Černou Horou bylo v roce 2010 vůči pořadatelům trochu arogantní a původní podmínky dost nereálné. Proti letošku kdy ze strany dodavatele to bylo o něčem jiném. Na co jsme si vzpoměli to dodavatel bez problému zařídil. Pokud je Nová Paka schopna připravit nějaký speciál pro VCB tak myslím, že i největším kritikům by mohli zacpat ,,hubu".

2. Tratě: Jasně tráva. Podívejte se na okolí ligy. Tráva se tam vyskytuje minámálně někde už vůbec ne.

3. Rezervace: Startovka na celou sezónu je asi hloupost ale myslím, že 14 dní by bylo optimálních.

4. Půjčování: Nevím přesně kdo loni na valné hromadě říkal, že když se žádné změny neschválili tak ať nikdo nemá žádné připomínky k této sezóně. Takže pravě skončenou sezónu nechte spát a pojdtě něco vymyslet na příští sezónu co bude vyhovovat všem. Úplný zákaz je asi hloupost pač nejsme extraliga a běhá tady každá druhá vesnice a těch lidí na tom okrese co je ta hasičina baví taky o moc víc není. Spíš je to o výchově děcek. Když si budeme pořád půjčovat tak jednoho dne si už nebude půjčit koho. Souhlasím ze Štěpánem, 4x za sezónu by bylo optimální.

Toť je ode mne vše
Toto jsou čistě moje myslenky, ne celého SDH
David

Dave-Bořitov

Poeet p?íspivku : 16
Age : 31
Registration date : 10. 06. 09

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  kindrhofi Sat Oct 08, 2011 11:10 pm

Takže, jak to tak sleduju, budu muset taky něco napsat.
Začnu u piva. Jednoznačně bych změnil značku, podle mého názoru se Nová Paka nedá pít.
A schválně bych se zeptal letošních pořadatelů jak jim klesl výtoč oproti uplynulým ročníkům.
Nikdo o tom nechce asi mluvit, ale co já vím, tak je to o polovičku a nechápu jak někomu Takové pivo může chutnat.

Pokud jde o pořadatelství na příští rok, jsem jednoznačně pro travnaté tratě.
Co jsem tak zaslechl a mohl si přečíst, tak jen chválím Jablonaňy, které mají zájem pořádat.
Malá Lhota má zájem pořádat závody na naší dráze na Žernovníku a Míchova a Lomnice je škoda, protože to byly vždy perfektní závody.

Další věc je, že si nás jako Žernovník družstvo mužů A a družstvo Horní Poříčí bere stále někdo do huby, jak to tady už napsal Koudy. Myslím, že pravidla jsou jasná a o téhle věci se tady už napsalo hodně řádků, tak nechápu, proč to tady furt řešíte a píšete o Ženovníku a HP.
Už mě to docela unavuje a zároveň mrzí.
Podle mě Aldo tebe prostě sere, že jste měli luxusní náskok několika desítek bodů a jste až čtvrtí. Podívejte se na ostatní týmy, které se pohybují od 10. místa níže, kolik lidí se tam převléká a fixluje. Jenže je to družstvo, které je někde vzadu, tak se na to sere a jde se po někom, kdo je v první desítce.
A hlavně když už jsme u tohohle tématu, tak PAVEL KUPKA je členem SDH Žernovník, tím pádem je v našem týmu 6 lidí žernovských, takže nemůže být řeč o nějaké lepenici. Gepard je již taky náš, takže my máme kompletních 7 lidí. A když SDH Sychotín nemá náhodou proudaře, tak volá hned našemu Pájovi jestli by za ně nemohl běžet. Takže bych o tom půjčování těch nejlepších pomlčel. Kolik členů z vašeho družstva je vlastně členy SDH Sychotín? A neběhal za vás letos náhodou někdo, kdo normálně běhá za SDH Sebranice? Takže kde je potom ta lepenice po které se tak šlape.
Tohle je můj názor
Kindr SDH Žernovník (Nechci, aby tento názor byl brán jako názor celého týmu, ale jen jako můj.)

kindrhofi

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 08. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Pája Litava - Žernovník Sat Oct 08, 2011 11:35 pm

Zdravím všechny.
"Podněty pro VCB 2012". Tak se jmenuje toto téma. Otevírám, že se dozvím něco zajímavého, a co nevidím? Zase a znova, jen ty samé s prominutí blbosti. Začne to hádkami tady na fóru, pokračuje schůzí, kde se nic nevyřeší a končí další ročníkem VCB, která jde podle několika z vás ke dnu. Tak proč něco neděláte? A jen se hádáte? Musím se některým z vás smát.
Aldo, my nejsem týmy? A co jsme? Evidentně pro některé z vás nesnesitelná osina v zadku. Po bitvě je každý generál a brečet nad rozlitým mlíkem podle mě nemá cenu. Pokud někomu sezona nevyšla tak, jak si představoval, je to jeho problém a svádění to na jiné mi nepřijde zrovna správné. Každý svého průseru strůjcem a myslím Aldo, že u mnohých svým výrokem o lepenici máš na průser zaděláno. Mě je jedno, kdo si o mě co myslí, já se do nikoho nepletu a to samé čekám od ostatních. Každý ať si zamete před vlastním prahem. Zakažte půjčování a pak jen budeme koukat, jak naše VCB padá na dno. Tak jen do toho, ukažte co umíte. Zničte to, co jste tolik let budovali. Zajímavé ovšem je, že proti půjčování vystupují ty týmy, které když jim někdo vypadne, půjčují také a samozřejmě z řad těch "lepších" př. SDH Hluboké.
Každý má svůj názor, tohle je můj a ne SDH Žernovník. Rád to proberu i na vyhlášení v Černovicích osobně, kdyby měl někdo připomínky.

Pavel Kupka, SDH Žernovník a SDH Horní Poříčí (SDH Lepenice) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Pája Litava - Žernovník

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Aleš Sun Oct 09, 2011 12:55 am

To Kindr a Pája:
Celkem mě mrzí pánové, že jste opět vytrhli věci z kontextu jako Štěpán. Přečtěte si celé téma.
Znovu to pro méně chápavé zopakuji. Reagoval jsem na Montyho ffffftip, že VCB jde dopředu. Bohužel je smutné, že týmy z Blanenska jsou schopny konkurovat mimookresním týmům jen za cenu skládání výběrových týmů.
A jestli nás obviňujete z toho, že brečíme, že se nám nepovedla sezóna tak jste pro mě ubožáci. Já tady vystupuji za sebe a jen hodnotím stav na VCB. A podle mě jde VCB do kytek. A to je velmi slušný výraz.
Jen pro zajímavost. Dnes jsem byl na okresním kole hry Plamen a nejmenovaný člen nejmenovaného poměrně mladého týmu mi říkal, že zvažuji pro příští ročník účast v jiné lize (ŽL, VCP), že se jim VCB nelíbí. Co na to říct.
A co se týká piva. Třeba v Sychotíně byl výtoč stejný jako v roce 2010, kdy jsme točili patok z ČH. Ale budu velmi rád když příští rok nekdo ze "znalců piva" vyjedná nějakého zajímavého sponzora pro VCB. Bohužel za éru cca 10 let VCB neměl nikdo o chod ligy zájem a trend pokračuje. Jsem rád, že se mě to příští rok nebude týkat.
!!! Please vote Monty a Kindr to head of VCB. !!!

Ano jsem agresivní. A budu. -zajímavý že všichni kritizují, ale ještě nikdy nikdo nepřišel se slovy: " Nepotřebujete s něčím pomoct? Co bychom pro VCB mohl udělat? ..... ". Otevřeně prohlašuji, že se mi VCB zhnusila.

Toto téma nechám ještě 2 dny otevřené, kdyby chtěl ještě někdo zkritizovat Sychotín za slzičky nad 4. místem a pak to tady uzavřu a otevřu nové téma, kde se budou řešit konstruktivní přípomínky pro rok 2012. Pičoviny budu rovnou mazat :-)
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Pája Litava - Žernovník Sun Oct 09, 2011 1:31 am

Tak toto téma rovnou smaž celé a vytvoř nové, protože se zde za celou dobu nenapsalo nic pořádného a rozumného. A jestli se chcete někdo hádat, od toho je zde místnost "Zábava"!! jocolor

Pája Litava - Žernovník

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Podněty pro VCB 2012 Empty Re: Podněty pro VCB 2012

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru