Kvasar Cup Velká cena Blanenska
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nepovolené úpravy sacího koše

2 posters

Goto down

Nepovolené úpravy sacího koše Empty Nepovolené úpravy sacího koše

Příspěvek  Hanik SDH Olší Mon Jul 06, 2009 2:54 pm

Zdravíme všechny hasiče a hasičky z VCB.Jezdíme pravidelně ŽL a na VCB se nám vždy velmi líbilo, proto jsme se rozhodly jezdit i k vám. Ale asi přehodnotíme názor na kvalitu VCB a to kvůli incidentu, který se nám včera 5.7.09 stal v Šošůvce.Šlo o problém s naším košem (od Flídra TURBO S 110-starší typ). Již jsme se chystaly na základně ke svému PÚ, když těsně před uplynutím 4min. limitu, nám hlavní rozhodčí oznámil, že nás s naším košem nepustí pro nepovolené úpravy, nehledě na to, že v pravidlech VCB není ani zmínka o nepovolených úchytech na koši.,jako je to třeba u stroje. Jednalo se o úchyt na koši,který je schválený a dodávaný výrobcem(.Je pravda že se nám ten původní ulomil ,ale nahradili jsme jej úchytem totožným) Na žádné soutěži(a to už jsme jich pěkných pár včetně extraligy objely) nebyl s košem problém, paradoxně ani na žádné z letošních 2 soutěží zařazených do VCB, kterých jsme se již zúčastnily(Sychotín, Senetářov).Takže jsme narychlo sháněly koš, který nám půjčily nakonec holky z Žernovníka. Takže jsme nakonec šly, ale naštvané a vystresované. Chtěly jsme podat protest,ale rozmluvily nám, to, že prý i o protestu rozhoduje hl. rozhodčí. Takže jsme toho názoru, že když už hlav. rozhodčí má hlavní slovo, měl by být obeznámen se všemi typy (i staršími)košů(a nejen těch) a ne využít svou pravomoc jen k tomu aby někomu na soutěži "zavařil" za každou cenu.Taky si myslím, že je dost na škodu věci, že na VCB není technická přejímka, jinak by tato situace,kdy košař drží svůj koš v ruce minutu a má s ním kvalitně nabrat, nenastala.Na VCB jsme samozřejmě nezanevřely kvůli 1 soutěži, ale zajímal by mě váš názor na věc, protože pokud se toto stane znovu, na VCB už nebudeme moci (a ani nebudeme chtít) jezdit.

Hanik SDH Olší

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 06. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Nepovolené úpravy sacího koše Empty Re: Nepovolené úpravy sacího koše

Příspěvek  Aleš Mon Jul 06, 2009 4:31 pm

No já bych to nenazval incidentem. To je trochu silné slovo. Pokud by onen držák opravdu originál od výrobce tak je to chyba rozhodčího, který je jakožto člověk tvor omylný.
Jinak pokud si pročteš pravidla PS, po který se VCB jede (až teda na jisté vyjímky) tak rozhodčí má možnost provést kontrolu takto:

V průběhu soutěže, nejpozději do 10 minut po ukončení disciplíny, může rozhodčí nebo pověřený technický pracovník provést kontrolu motorové stříkačky a dalšího nářadí za účelem ověření technických parametrů nářadí daných výrobcem nebo těmito pravidly. Soutěžící je povinen na vyžádání rozhodčích předat ve stanoveném čase nářadí k této kontrole.

Od podaní protestu vás nikdo neodrazoval. Já jsem vám pouze na váš dotaz sdělil komu a jak se protest podává. Protesty se podávají dle pravidel PS. Takže proti rozhodnutí rozhodčího na základně se podává protest rozhodčímu disciplíny, potažmo hlavnímu rozhodčímu.

Technická přejímka byla na VC zrušena právě z důvodu, že se postupem času začala zklouzávám k ledabilému kontrolování a následným hádkám, když nastoupil někdo svědomitější (viz. kolínka u rozdělovačů loni). A myslím, že si nemusíme nalhávat, že takto probíhají i přejímky na jiných soutěžích (podle toho kdo zrovna přejímku dělá). Přejímka je bonus pravidel některých soutěží. Z pravidel PS nic takového neplyne.

Myslím, že vás umyslně nechtěl nikdo poškodit a jsem rád, že jste to i tak zvládly útok velmi pěkně. Však víte, že vám vždy fandíme.
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Nepovolené úpravy sacího koše Empty Re: Nepovolené úpravy sacího koše

Příspěvek  Hanik SDH Olší Mon Jul 06, 2009 5:08 pm

Díky za odpověď Aleši. Já si taky myslím, že nás nechtěl nikdo úmyslně poškodit,jde nám jen o to, jestli můžeme s tím košem tedy VCB jezdit, aby se nám to nestalo opět. Jak jsem již psala, nezanevřely jsme na vás, i my vám fandíme(zvlášť Sychotínu Very Happy ), ale šlo nám jen o to, jestli s ním na VCB můžem.

Hanik SDH Olší

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 06. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Nepovolené úpravy sacího koše Empty Re: Nepovolené úpravy sacího koše

Příspěvek  Aleš Mon Jul 06, 2009 5:15 pm

Osobně si nevybavuji, že by koše od Flídra měli tento úchyt. Nejjednodušší varianta je na další soutěž se stavit za rozhodčím a zkonzultovat to v dostatečném předstihu před útokem.
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Nepovolené úpravy sacího koše Empty Re: Nepovolené úpravy sacího koše

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru