Kvasar Cup Velká cena Blanenska
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soutěž Velké Opatovice

+6
vampigirl
prda
Aleš
Krab
Wojtyla - HP
kula
10 posters

Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty Soutěž Velké Opatovice

Příspěvek  kula Mon Aug 17, 2009 6:36 pm

Ahoj lidi, slyšel jsem nějaké negativní připomínky na kvalitu časomíry na soutěži ve VO. Na soutěži jsem nebyl. Mohl by mi k tomu někdo říct víc? Dík

kula

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 17. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty terče

Příspěvek  Wojtyla - HP Mon Aug 17, 2009 8:51 pm

A už je to tady (nic ve zlým) Exclamation . Upřímně, jen jsem čekal kdo to načne. Nemyslím si, že byla chyba na časomíře, ale spíš na terčích. Popravdě třeba já vůbec nevěděl kdy sem srazil. Umejval sem terč jak zahrádkář z Kerska a když vylítla plácačka, tak si říkám je to v pytli nějakejch 18-19s . No a pak Míra Kučera povídá že 17ka Wink . Docela sem se tomu podivil. A myslím , že takovýhle pocity sem neměl jen já. Podle mě špatně fungovalo to lízátko a proto se zdálo, že někdo prostříkal. U pár družstev se mi zase zdálo, že i když podle mě měli už dávno sražený, tak ta plácačka byla furt dole Shocked ... Nevím, ale viděl bych to asi tak. Časomíra by snad sama od sebe proměřovat neměla, to by byl velkej průšvih...
Wojtyla - HP
Wojtyla - HP

Poeet p?íspivku : 27
Age : 40
Registration date : 04. 06. 08

http://www.sdhbrnenec.wbs.cz

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty Re: Soutěž Velké Opatovice

Příspěvek  Krab Mon Aug 17, 2009 11:07 pm

Tak.... Už jsem se dostatečně sklidnil abych nepsal pod tlakem emocí který ve mě Opatovické terče vyvolaly a taky přispěju svou troškou do mlýna.... Jelikož jsem od vedoucích našeho sboru dostal doporučení sem nepsat protože by to mohlo vrhat špatný světlo na náš sbor tak prohlašuju že následující řádky budou POUZE MÝM NÁZOREM a ne názorem sboru. Omlouvám se kluci ale nedokážu jenom tak sedět a čučet.

Problémy s terči byly takové : 1. Ta placka - byl to ten nejmenší problém jenže i to by se mělo řešit protože včasná signalizace nevyvolává v proudařích pocit viny (a následný "rozčarování") a nedá se díky ní na kameře kontrolovat čas sestřiku.
2. Dvojitý výpadek - tohle se stává i u jiných časomír takže bych neviděl nějaký důvod to tady řešit
3. Obrovský problém byl ten že pravý terč spínal mnohem dřív než bylo sraženo . Navíc jedno z mužských družstev nesrazilo pravý válec vůbec a terč sepnul !!!!! Srazili v čase nějakých 19,5 asi 6m od čáry nástřiku což podle mých informací byl jeden z jejich nejlepších časů vůbec navíc na téhle těžké trati..... Po skončení válec dával dolů i přes protesty několika diváků rozhodčí na terči. Proto to nemohl nikdo přezkoumat. Ono vůbec těch superrychlích sestřiků (takzvaně z první) bylo podezřele mnoho navíc většina na pravém terči. Podle stopek sepnul terč ihned co voda narazila do terče.
4. Bohužel z neověřené informace mám i to že zhruba v polovině kategorie mužů se s terčema něco dělalo. Nevím přesně co ale dost to zavání opravou toho spínání na což je v půlce soutěže dosti neregulérní.

Můj názor je že by měla zasednout rada a domluvit se cos výsledky téhle soutěže. Navíc na příští rok aby jsme se vyvarovali takovýchto věcí, inspirovat se pravidly extraligy a ověřovat terče a časomíru před každým závodem a za případné porušování by měli být nějaký sankce.

Toť ode mě vše. Takhle to vidím já.
Krab
Krab

Poeet p?íspivku : 55
Age : 36
Registration date : 04. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty terče

Příspěvek  Wojtyla - HP Tue Aug 18, 2009 7:46 am

Hmmm. Asi máš pravdu, s terčema. Myslím, že kdyby byla osvědčená časomíra z Němčic, tohle by se nedělo... Každopádně tohle je teda dost alarmující Exclamation Exclamation Exclamation


Naposledy upravil Wojtyla - HP dne Wed Aug 19, 2009 7:58 pm, celkově upraveno 1 krát
Wojtyla - HP
Wojtyla - HP

Poeet p?íspivku : 27
Age : 40
Registration date : 04. 06. 08

http://www.sdhbrnenec.wbs.cz

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty Re: Soutěž Velké Opatovice

Příspěvek  Krab Tue Aug 18, 2009 11:28 pm

Nikdo jiný se k téhle problematice nevyjádří? A to bylo ještě během soutěže i po ní tolik silných řečí... škoda Crying or Very sad
Hlavně že tohle téma sleduje hafo lidí.... Stydíte se za svoje názory?
Krab
Krab

Poeet p?íspivku : 55
Age : 36
Registration date : 04. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty Re: Soutěž Velké Opatovice

Příspěvek  Aleš Wed Aug 19, 2009 8:49 am

Tak já se vyjádřím jen stručně.
Měl jsem možnost analyzovat videa z nedělního závodu. Je nezpochybnitelné, že terče nefungovali tak jak by měli. Dle videa a mého názoru při některých útocích spínali terče již při nárazu první vody na stěnu terče. Signalizační terčíky fungovali podle mě dobře - teda podle videí.
Já tyto záznamy předložím kolegům z rady VC abychom zaujali k tomu stanovisko. Těžko už nějak řešit proběhlý závod, ale spíše aby se toto neopakovalo v budoucnu. Neradi bychom, aby díky takovýmto problémům klesl dost vysoký kredit naší ligy.
Je chybou rady, že jsme již v Opatovicích neprověřili funkčnost terčů. Otázkou je, zda-li bychom špatnou funkci terčů prokázali, třeba úderem rukou na terč. Přecejen tĺak vody to je jiná razance.
Aleš Havelka - člen rady VC Blanenska
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty Opatky - terče

Příspěvek  prda Wed Aug 19, 2009 8:07 pm

Jj, naprosto souhlasím s Aldou. Je pravda že když padal vlec, šla placka nahoru, no problemo, to že nekdy spínal terč už při nárazu vody jsem zaslechl, ale myslel jsem jen že jsou to prostě padáčky a nenapadlo mě zkoumat že spínací mechanismus časomíry spíná nezávisle na padajícím válci..... Jak píše Aleš, bylo by asi dost složité prokázat že se tak děje.... jak nasimulovat náraz vody, odhadnout razanci a prokázat že k sepnutí skutečně dochází bez pádu válce....

Ano je chybou že se tím nezabýval nikdo už na závodech. Protože ale jedeme podle pravidel PS, nemá smysl soutěž řešit zpětně - nikdo nepodal protest na její průběh (v PS přesně na průběh disciplíny), což pravidla umožňují. Takže bychom se měli podívat dopředu, poučit se z chyb a třeba používat jednotnou, prověřenou časomíru, jak už bylo před letošní sezónou navrhováno. Uvidíme na čem se shodneme.

prda

Poeet p?íspivku : 32
Registration date : 20. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty Re: Soutěž Velké Opatovice

Příspěvek  Krab Fri Aug 21, 2009 8:40 am

Nikdo víc? Jenom někteří členové rady od kterých se to i tak nejak čeká? Asi je lepší držet hubu a nechat takový věci tak jak jsou (týká se to všech věcí který se týkají VCB) .... Podobných situací už bylo během posledních let hodně. Všichni radši nic neřeknou. Pak to má k něčemu vypadat. To si můžem rovnou všechno navzájem chválit jak loni na diskuzích ŽL a budem dělat že se prostě chyby nedějí.
Krab
Krab

Poeet p?íspivku : 55
Age : 36
Registration date : 04. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty časomíra opatky

Příspěvek  vampigirl Fri Aug 21, 2009 11:15 am

Aby se vyjádřila i ženská část populace, přispěji i já svým názorem. Cool Terče v Opatkách nefungovaly, jak by měly, to už tu bylo psáno. U některých družstev bylo i pouhým okem poznat, že terč sepl mnohem dřív, než vyskočila placka, viděla jsem to i já a to sem se musela soustředit na dvě věci zaráz (myslím tím focení a koukání na útoky). A pokud je pravda, že se s terči něco dělalo v průběhu soutěže, byla podle mě soutěž neregulérní a body z ní by neměly být počítány.

Proč ale nikdo nepodal protest už během soutěže? Teď je už docela pozdě. Jestli výsledky anulovat nebo ne, je teď na radě VCB.

A ještě k jednotné časomíře… Já bych byla rozhodně proti. Některá družstva mají svou časomíru a tu používají i na soutěžích. Byla by to diskriminace nutit je používat jedny a ty samé terče, když ty své mají v pořádku, starají se o ně a vráží do nich peníze.
Toť vše, přeji všem hezký den. Smile

vampigirl

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 10. 06. 09

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty V.O.

Příspěvek  prda Fri Aug 21, 2009 4:54 pm

Krabe, zklidni hormon. Vyjadřuje se ten kdo má co říct a chce to říct, tomu se říká demokracie víš. Pravidla fungování ligy jsou dána už před sezónou a jak to tak vypadá, tak na soutěži samotné sice všichni brblali ale nikdo neudělal potřebný krok k tomu aby se to řešilo na místě. já jsem proti tomu aby se cokoliv řešilo zpětně, i když to vůči něktrým družstvům není fér.
Ale zažil jsem problémy s terči i na mistrovství republiky (a že ne jenou!) a vše se vždy posuzovalo čistě podle pravidel PS, tedy nebylo žalobce, nebyl soudce...... Stejná situace nastala minulý týden a my už můžeme udělat jen preventivní opatření do budoucna. Pokud ne, vytváříme si nebezpečný precedens do budoucnosti pro to jak a kdo bude posuzovat výsledky jednotlivých soutěží....

A pro jednotnou časomíru rozhodně jsem. Myslím že pronájem té němčické za těch cca 1000 kč žádný sbor nepoloží.....

prda

Poeet p?íspivku : 32
Registration date : 20. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty Re: Soutěž Velké Opatovice

Příspěvek  Krab Fri Aug 21, 2009 6:54 pm

OK... tak ja budu teda držet hubu a nebudu nic resit abych nikomu neztpčoval život.. budu se dal cumet jak to dou veci nekam jenom proto že všichni mlčí..... Nasral me nekdo na hlavu? no a co? at si to treba udela znova... mimochodne zklidnenej uz su...meli ste me videt po nasem utoku.....
A k té demokracii : Demokracie je taky o svobodě slova..... A když apeluju na ostatní aby se k danýmu tématu vyjádřili a udělá to jenom zlomek lidí tak se na mě nezlobte ale to podle me není dobrej přístup.
Krab
Krab

Poeet p?íspivku : 55
Age : 36
Registration date : 04. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty V.O.

Příspěvek  Jarcek Sat Aug 22, 2009 8:27 pm

Krabe, ty jsi mě tak vyhecoval,že sem musím napsat svůj názor Smile

1.Jak zde řekl Prďaman,anulovat závody je blbost,protože by kredit VCB klesl někam do bažin.
2.Nedivím se ti Krabe,že jsi byl po útoku nasranej.Ja jsem taky vždy nasranej,když tak prostříkám:D .
3.A v jednom se snad shodneme.Terče ať má každý jaký chce,ale chtělo by to,aby vždy prošly nějakou kontrolou správné funkčnosti.

Jarcek

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 08. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty v.o.

Příspěvek  Ondrys Sudice Mon Aug 24, 2009 12:31 pm

a jak to teda vypadá s výsledkama po opatkách?myslím že nejsem jedinej koho to zajímá... Smile
Ondrys Sudice
Ondrys Sudice

Poeet p?íspivku : 33
Registration date : 17. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty Re: Soutěž Velké Opatovice

Příspěvek  Aleš Mon Aug 24, 2009 12:33 pm

Dneska večer je vystavím. Nejak nezbývalo dříve času.
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty Re: Soutěž Velké Opatovice

Příspěvek  Ondrys Sudice Mon Aug 24, 2009 1:34 pm

jojo...jen jsem nevěděl jak to bude po těch sáhodlouhých diskuzích Smile dikec:)
Ondrys Sudice
Ondrys Sudice

Poeet p?íspivku : 33
Registration date : 17. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty Re: Soutěž Velké Opatovice

Příspěvek  JaraSudice Wed Aug 26, 2009 10:07 am

Jako člena rady mě mrzí že jsem se o problému ve Velkých Opatovicích dozvěděl až na Žernovníku a to ještě od lidí kteří na závody jezdí jen na čumendu.Bohužel jsem totiž musel odjet dřív z daných závodů pryč.A za sebe bych chtěl říct, že už tak to hodilo stín na ligu a akorát to poškodilo nějaká družstva ve výsledné tabulce.Když prokaztelně podle některých videí měla nějaká družstva Veliké rozdíly se skutečným sražením a časem na časomíře.A co jsem se bavil s nekolika lidma tak ty rozdíly byly katasrtrofální.A nesouhlasím s tím jak se celá věc vyřešíla. Tím bych shrnul můj názor s pozdravem Jara.
JaraSudice
JaraSudice

Poeet p?íspivku : 18
Age : 40
Registration date : 04. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty Re: Soutěž Velké Opatovice

Příspěvek  Krab Wed Aug 26, 2009 10:39 am

Můžu teda vědět kdo to takhle vyřešil když ne rada? Aspon co sem pochopil z toho co Jarin psal, rada to asi neresila. Nebo bude alespoň nějaký oficiální stanovisko Question
Krab
Krab

Poeet p?íspivku : 55
Age : 36
Registration date : 04. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty Re: Soutěž Velké Opatovice

Příspěvek  mira sokol Wed Aug 26, 2009 11:22 am

Rada to řešila ale ono není v podstatě co řešit 14 dní po soutěži.Musí se tomuto pro příště zabránit.
Asi tak.
Mira Sokol
mira sokol
mira sokol

Poeet p?íspivku : 75
Registration date : 04. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Soutěž Velké Opatovice Empty Re: Soutěž Velké Opatovice

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru