Kvasar Cup Velká cena Blanenska
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

+16
Wojtyla - HP
Raduš
Dave-Bořitov
M Hnilička
OZZY
Krab
mira sokol
Martin - Bořitov
Soňa Sychotín
VENDA BENDA
Méďa
Honza Slovák
Ondrys Sudice
koudy - HP
JaraSudice
Aleš
20 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  JaraSudice Thu Dec 09, 2010 5:40 pm

3 z cizých družstev si můžeš napsat pouze v den kdy si ho budeš půjčovat. Jeden závodník nemůže figurovat ve více jak jedné kartě.Ty bys měl 10 kolonek pro tvoje domácí závodníky, kteří prioritně závodí za tvůj mančaft.Asi by to strácelo význam kdybys měl ve své kartě stejnýho závodníka jak jinej tým.
JaraSudice
JaraSudice

Poeet p?íspivku : 18
Age : 40
Registration date : 04. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  Aleš Thu Dec 09, 2010 8:43 pm

To Honza Slovák:
Systém je myšlen tak, že lidi, které si napíšeš do soupisky, již nesmí celou sezónu běžet v jiném dresu než vašem. Na půjčování jsou 3 další kolonky označené půjčení.
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  OZZY Sun Dec 12, 2010 1:08 pm

Tak to je moc... Myslel jsem,že VCB je výborná liga. Výborní lidi,super týmy a kvalita. A vy to chcete takhle zničit? To nějak nechápu... Úprava pravidel? Proč ne,ale řešit nějaký registrace??? To je velkej krok zpět. Náš tým se momentálně skládá z třinácti lidí. To mám říct tomu zbytku,že už si nezaběhají? Právě že si vychováváme mladý,nebo nový lidi,tak jim musíme dávat šanci. Tímto je úplně škrtnem a s nástupci se můžem rovnou rozloučit,protože už nebudou mít zájem... Je to podle mého názoru pitomost. No a k tomu zbytku: Značky na trati bych udělal jednotný. Je to tak přehlednější. Sankce při porušení pravidel jsou pochopitelný. S tím souhlasím. Odjíždět ze závodů bych povolil. Každej tým se chce ukázat i jinde. Ale i tak bych se domluvil s vedoucím soutěže. nNutnost zůčastnit se min. 8 z 12 závodů aby bylo družstvo hodnoceno v celkovém hodnocení VCB? Proč? To se někomu nelíbí,že k nám jezdí jiný týmy a jsou lepší? Tak musím zabrat,abych byl lepší jak oni a ne je jen tak vyloučit... Je to nejen můj názor,ale je celýho týmu. Proč si sami sobě škodit???
OZZY
OZZY

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 09. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  M Hnilička Sun Dec 12, 2010 8:00 pm

Musím napsat, jelikož mě hodně zaujal Alešův příspěvek z 1.12.
a) Kam se ztratí těch 50 mladých hasičů co nám ročně dospěje? Z vlastních zkušeností vím, že sedí kolem hřišť na lavičkách a dívají se až se sjede z širokého okolí mančaft mistrů. Ti co jsou šikovnější, tak cvičí za jiné sbory ( a vlastně zabírají místo místním ). Toto stojí za zamyšlení. Účel PS nejí dosahovat špičkové výsledky, ale stmelit kolektivy v jednotlivých sborech.

b)Možná by nebylo špatné, také představit jednotlivé závodníky v týmech veřejně. Před každou soutěží se musí z důvodu pojištění odevzdávat soupiska závodníků. Takže po přípravě základny družstvo nastoupí na přípravnou čáru a při přechodu na startovní čáru je komentátor představí. A divákům vysvětlí, že ten co má jiný dres není brankář nebo rozhodčí .

c) Taky by stál za zamyšlení časový program. Ve dvanáct běžný divák hasičských soutěží sedí doma u oběda. Když jsem chodil s kamerou bylo to fajn. Nikdo se mě nepletl do záběrů. Diváci chodí až kolem třetí hodiny ( tedy často po soutěži ). Pro fajnovější diváky by stálo za zavedení „červené skupiny“ něco jak je v lyžování.

Tento můj příspěvek neberte moc vážně. Na VCB nejezdím. Prostě to časově nestíhám a nerozumím družstvům v barevných dresech.

M. Hnilicka

M Hnilička

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 26. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  Aleš Sun Dec 12, 2010 11:53 pm

To Ozzy:
Počet lidí v registrační kartě je jen nástřel. určitě může být soupiska i širší. Mojí myšlenkou je právě motivace týmů aby vychovávali vlastní závodníky a nepůjčovali si a nepřevlékali. Mimochodem když napíšeš, že je to pitomost tak zkus navrhnout nějaké jiné řešení. od toho tato diskuse je. Není je jen jako kritika dogmat, který navrhl někdo jiný.

To M. Hnilička:
Být to tady Ksichtkniha, teda facebook, tak bych ti tam hodil "To se mi líbí".
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty pravidla

Příspěvek  Dave-Bořitov Mon Dec 13, 2010 1:04 am

Tak taky jsem jsem připíšu nějakej názor:
1. Značky-jednotné jak už zde bylo napsáno v těch omalovánkách to na trati vznikají se stejně moc nedá orientovat.
2. Převlékání-jednoznačně trestat pokud nemám lidi abych mohl běžet tak prostě závod vynechám.
3. Odjezdy-povolit ale musí se odjezd nahlásit jinak bez bodu.
4. Bodování-tohle by vracelo ligu z5. Takhle je to motivace pro každý tým, aby na sobě zamakal.
5. Půjčování-k tomuto se už dost napsalo a já jsem pro registrační listy. V každé obci jsou určitě děti kteří nemají co dělat, aspoň je dostanete k hasičině. To OZZY: zkuste sehnat ještě jednoho ať je vás 14=dva týmy.
6. Pravidla-nikoho v dnešní době nezabije pár listů papíru s pravidly
7. Doplňování vody-úplné zrušení je asi hloupost, ale dal bych možnost každému týmu, aby si mohl říct zda chce doplňovat či ne. Takový vír v nádrži není nic příjemného pro košaře.
To je ode mne vše případné pravopisné chyby omluvte, čeština mě nikdy nešla Very Happy

Dave-Bořitov

Poeet p?íspivku : 16
Age : 31
Registration date : 10. 06. 09

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  Aleš Tue Dec 14, 2010 9:55 am

Pro zajímavost můžete mrknout do diskusí na Žďárské a Prostějovské lize. Také se tam probírají náměty na úpravy jejich pravidel. a spousta téma je podobná.
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  Raduš Tue Dec 14, 2010 7:28 pm

Ahojky, tak tedy taky přidám do Mlýna.
VCB tuhle soutěž má každý rád, už jen když se podíváme kolikrát na ty startovácí listiny, tak vydíme takovou spoustu družstev.Proč asi, protože je to jedna z mála TOP lig. A teď najednou z ní chcete udělat extraligu, ale ta už je, tak proč se po ní opičit nebo udělat novou extraligu, ale na Blanensku?Nebo tuhle ligu potopit?
Vemem to jedno po druhém.
1)značky-Co je za problém trochu barvy na trávě či asfaltě, když to déšť smyje?Čím více značek tím více si toho člověk všimne a ti co už mají něco odběhaný tak se snad na to nemusí dívat nebo ti co se tak vytahují by to až taková pravda nebyla, že je nepotřebují jen se v tom nevyznají?Copak to tam někoho znervózňuje nebo co?
2) Sankce- to je v pořádku kdo chce podvádět tak ať si za to pyká.
3)Odjezdy- Jsme lidi a umíme mluvit, tak je to snad na domluvě ne?
4)Zůčastnit se- A co družstva, kteří se jen přijedou podívat a z radosti si zazávodit, že závodí, protože je to baví a zrovna nemají prostředky na to aby dojížděli na každý závod?Bohužel každý nemá na to aby dojížděl pokaždé!Tak jen kvůli tomu nebudou ani uvedeni, že se aspoň zůčastnili? "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se" neříkají to snad všichni trenéři apod? Tím se aji dostáváme k bodu 5. Takže když třeba někdo onemocní, někomu se něco stane, někdo zrovna odjede na dovolenou, ostatní budou v práci nebo na brigádě a více lidí už není tím pádem naše sezóna kvůli tomu končí a už nesmíme závodit jelikož nemáme odjeto půjčit si nemůžeme a tím pádem dobrovolní hasiči co to běhají, že je to baví a ne pořád si něco dokazovat tím, že vítězí tak prostě končí. Vlastně vy tím chcete x družstev úplně vyřadit nebo dokonce zamezit chuť sportovat aspoň těm co by rádi jeli, ale nemůžou, jelikož si nemůžou aspoň toho jednoho půjčit?
5)Půjčování- opět se srovnáváte s extraligou, proč?Chcete to jako na extralize jezdite extraligu. Jak už jsem psala v bodě 4. každej občas potřebuje pomoc, tak proč nepůjčit nebo to chcete udělat, tak, že nakonec všichni na sebe budeme koukat jako největší konkurenti co za každou cenu musí vyhrát nebo to mít jako koníček dobrovolných hasičů mezi spoustou kamarádů co si jsou schopni půjčit, poradit, pomoct? Jak jsem četla učit nové mladé lidi, tak když se o to člověk snaží tak mu to zase stěžujete zákazama. Tak nevím


A ještě k tomu počítání za první místa a podobně. Bohužel tyhle návrhy mě přijdou, že pramení z toho, že hold to chce někdo vyhrát a vydělat, ale za každou cenu mu to nejde, tak se snaží zlikvidovat a vyřadit spoustu týmů aspoň takhle a mít větší šanci vyhrát. Myslela jsem, že VCB je soutěž pro dobrovolný hasiče, kteří skoro každej celej víkend se snaží o to co je baví a ne o to za každou cenu a přes mrtvoly to vyhrát!!!

Tohle je můj názor
Přeji krásné Vánoce a šťastný Nový rok

Raduš

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 14. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  mira sokol Tue Dec 14, 2010 10:08 pm

to Raduš: to se mi líbí Very Happy
mira sokol
mira sokol

Poeet p?íspivku : 75
Registration date : 04. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty VCB 2011

Příspěvek  Wojtyla - HP Tue Dec 14, 2010 10:48 pm

No koukám, že při mé pracovní vytíženosti, bych skoro přišel o tohle....

Tak taky přileju olej a je to jen můj názor...

1. značky mi jsou vcelku fuk, nedívám se na ně a stejně běžím vždycky jen tam, kam mě pustí Štěpán cheers

2. sankce samozřejmě ano, ale trest musí být odpovídající prohřešku

3. klidně ať si každej odjede, ale říct aspoň pořadatelům by se to mělo. Už jen ze slušnosti

4. s tím naprosto nesouhlasím, je to diskriminace ostatních týmů, kteří jak už bylo psáno výše, přijedou jen na pár závodů nasát atmosféru.
Nevím proč by potom nemohli být v celkovém hodnocení. Z osobní zkušenosti vím, že jsem každej tejden hltal tabulku a hledal se tam Cool

5. v jednoduchosti je síla a souhlasím s Krabem. Buďto to zakažte úplně (kdo bude chtít přizpůsobí se) a nemusí se vymešlet žádný karty a
počítání a pod. (podle mě je to úplnej nesmysl), nebo to nechte tak jak to je. Nic víc nic míň. Při první variantě pak VCB samozřejmě ztratí
pár celků které tuto ligu jezdí

6. S tím taky nesouhlasím. Pravidla jsou přece na webu a každý si to může prostudovat.

Takhle to vidím já Wink
Wojtyla - HP
Wojtyla - HP

Poeet p?íspivku : 27
Age : 40
Registration date : 04. 06. 08

http://www.sdhbrnenec.wbs.cz

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  JaraSudice Wed Dec 15, 2010 9:58 am

Raduš stačilo to jednodušeji. Very Happy Připadne mě že si tady spousta lidi pořád neuvědomuje nebo nechce uvědomit proč se tady bavíme o Kartě týmu! Toto opatření nezakazuje nikomu závodit a už vůbec ne mančaftům která dojedou jen na pár závodů.Toto opatření se snažíme vyladit hlavně kvůli převlíkání dresů Na které Většina nadává. A víme, že spousta družstev si není schopná vychovat nějakýho svého závodníka, protože si nedokáže připustit že by to znamenalo případné oslabení! Tak si prostě raděj bude celej rok půjčovat a převlíkat, holt taková ja realita. Není to proto že by si někdo chtěl likvidovat konkurenci nebo tak něco. Jako rada jsme tady pro to abychom řešili problémy které vyplinou v průběhu ligy a to teď děláme. Toto všechno si odhlasujete všichni jako závodníci na valné hromadě.Řaděj to nebudu víc rozebírat asi bych někoho naštval.
JaraSudice
JaraSudice

Poeet p?íspivku : 18
Age : 40
Registration date : 04. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  Dave-Bořitov Wed Dec 15, 2010 10:35 am

Souhlasím s Jarem. Mě osobně přijde jednoduší vyplnit jednu kartu na začátku sezóny než pořád dokola na každým závodě vyplňovat přihlášku.

Dave-Bořitov

Poeet p?íspivku : 16
Age : 31
Registration date : 10. 06. 09

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  Raduš Wed Dec 15, 2010 2:08 pm

Mě by zajímalo kdo je schopnej naplánovat na půl roku dopředu kdo bude běhat? Vy si pořád neuvědomujete, že za půl roku co se liga běhá se může stát tolik věcí. Stačí se jenom nad tím zamyslet, že je to v podstatě nerealný si určit kdo bude a kdo může a komu to jak vyjde v práci apod. A to, že kolikrát na start se čeká x hodin a vy nejste schopni vypsat jednu listinu, která zabere tak 10min, tak to už je vrchol pohodlí. A pořadatelé, že nemají čas to kontrolovat, kdo a jak je na listině napsanej, tak to přece není věc soutěžících, ale pořadatelů. A taky jak už jsem četla bonzáků je dost a myslím si, že spousta lidí se zná mezi sebou, takže když se to nedostane ven, tak buď dělá ten dotyčnej, že to nevidí a nebo jak jsem viděla se raději kořalkou nechají uplatit. Takže by jsme si měli všichni sáhnout do svědomí. scratch

Raduš

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 14. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  JaraSudice Wed Dec 15, 2010 2:25 pm

a právě když bude karta týmu tak nebudeš muset vypisovat na každém závodu přihlášku do závodu. V kartě budeš mít proto kolonku např pro 10 tvých lidí aby jsi měla tu rezervu když ti někdo vypadne, jinak by jsi pak musela převlíkat s někým dres a to by jste přece nedělali.O uplácení kořalkou jsem ještě neslyšel, je to v souvislosti s radou?
JaraSudice
JaraSudice

Poeet p?íspivku : 18
Age : 40
Registration date : 04. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  Aleš Thu Dec 16, 2010 12:26 am

Dnes jsem podebatoval s Honzem Slovákem z Němčic (trenér družstva žen). Mám jeho svolení jeho myšlenky zveřejnit.Takže řešili jsme ony obligátní karty týmu. Navrhuje aby nebyl omezen počet lidí na soupisce a aby maximální počet půjčení byl 5. V případě, že by družstvo překročilo počet půjčení, běželo by na těchto soutěžích bez nároku na body. Další názor se týká bodování, kde rozhodně neomezovat na povinný počet odjetých závodů.
Dále mě požádal, abych tady přesně napsal jak by karty fungovaly, že to není v příspěvcích dostatečně vysvětleno.
Takže:
- při první účasti by tým vyplnil do karty aktuální sestavu.
- na každém dalším závodě by tým měl možnost do soupisky doplnit závodníka dle potřeby.
- v případě, že si půjčuje, tak by to uvedl do oddělené tabulky na kartě. Maximální počet půjčení dle rozhodnutí valné hromady.
- vyplněné karty by měla u sebe rada a na každém závodě by je měl delegát, který by prováděl kontrolu před startem.
- každý závodník by měl jasně danou příslušnost ke svému týmu. Nebylo by možné, aby v průběhu sezóny běžel v různých dresech.

Rzošíření soupisky se mi zamlouvá. Slyšel jsem proti omezenému počtu závodníků v soupisce kritiku i z jiných úst, když jsem byl v Kuřimi na závodech. Já osobně bych byl pro velikost soupisky 12-15 závodníků. Do toho se snad musí vejít každý tým.

Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  drobecek Thu Dec 16, 2010 12:41 am

Zdravím....
Dovolím si zamyslet se nad věcí, kterou tady spousta z Vás zmiňuje, ale asi si neuvědomuje, co by to znamenalo. A to je braní si posil z mládeže vlastního sboru. Že si některé týmy neumí vychovat svoje nástupce - tak to je Váš důvod obhajoby nějakých karet??? I když je v našem sboru mládež a věnujeme se jí s výhledem do budoucna, tak si dost dobře nedokážu představit, že bych si někoho z nich vzal na závod VCB. Jak už tady zaznělo, sezóna VCB je hodně dlouhá a spoustě družstev se stane, že někdo jede na dovolenou, nebo se nedejbože zraní. V tuto chvíli řeší tým situaci, která se doteď dala vyřešit vypůjčením si závodníka s podobnou výkonností z jiného družstva. A od teď si mám vzít do družstva kluka, kterej nám, když se mu to povede, zhorší čas o 5 vteřin??? Vím, že někde musí získat zkušenosti, od toho je zkoušíme a budeme zkoušet na trénincích, ale když zatím nemá fyzičku a sílu, tak ho na závody nevezmeme a půjčíme si. Nejsme tým s ambicemi na vítězství VCB, takže názory, že jdeme za vítězstvím přes mrtvoly, si nechte. Já se na to dívám z jiného hlediska, děláme tento sport samozřejmě proto, že nás to baví, ale když už něco děláme, tak do toho jdeme s plným nasazením a chceme být co nejlepší. A teď si představte, že se Vaše časy na závodech zhorší o 5 vteřin... Šest kluků makalo a trénovalo a mají výkonnost třeba na 19-ky a najednou díky výpadku toho sedmého budete jezdit na závody s mladým z Vašeho sboru a budete dávat 24... Zeptám se Vás, bude Vás to dál bavit? Budete se na závodech smát na ostatní a lhát, že Vám to nevadí? Všechny z nás by štvalo, že nemůžeme ve sportu, kterej máme tak rádi předvádět výkony na který máme. A proto tu byla možnost půjčení někoho, kdo je na stejné vlně. Ale od teď??? Dostanu se do prekérní situace, tak si půjčím Tondu, ale ten se zraní, pak si půjčím Frantu, ale tomu se na další závody nechce...ale já už mám vyčerpáno půjčování...Plyne z toho to, že mám znechucenej zbytek VCB. Jsem proti schválení karty pro přestupy. Do situace, kterou jsem popisoval, se můžete dostat i Vy, tak se zamyslete.

A co se týče stanovení minimálního počtu odjetých závodů pro započítání do ligy... Tak to je jednoznačně zoufalý pokus zoufalých družstev, které štve, že je někdo cizí při návštěvě VCB posune dolů a připraví o body.

drobecek

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 15. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  Aleš Thu Dec 16, 2010 9:54 am

To drobek:
Si to trochu překroutil. Karta týmu nezakazuje půjčování. Jediné co omezí je počet půjčení během sezóny, počemž kuloární hlasy volají již aspoň třetím rokem.. Jak třeba navrhuje Honza z Němčic 5x za sezónu, je podle mě dost. Takže pokud ti někdo odjede na dovču nebo se zraní tak si můžeš půjčit. Karta má zabránit převlékání dresů. Neznám jiný sport, kde by se toto dělo.

Dle mého názoru tým, který nemá 7 a více závodníků není tým, ale šestičlenný kus týmu a jeden.

A jak si psal, sezóna je hodně dlouhá. Takže určitě není problém si během roku sehnat nebo vychovat nového závodníka. Trochu těžší je výchova u proudařů a rozdělovače, kde je potřeba i nějaká ta zimní příprava apod. Na ostatní posty si troufám, říct že člověka naučíš do měsíce. Ale i proudař se dá. Známe to v Sychotíně z vlastní zkušenosti. Mimochodem, když se poohlédlu tak z fleku vyjmenuji minimálně 10 borců (na velmi solidní výkonnosti), co seděli doma, protože vlastní družstvo neměli a nikdo jim angažmá nenabídl (Sebranice, Lomnice, Běleč, ...).

Opět platí. Si všechno zkritizoval, ale nevypadl z tebe žádný konstruktivní návrh.

Ještě malý dovětek. Karta je můj osobní návrh, který vzešel z mé pozice v radě VCB. Setkal jsem se již mnohokrát, při jednání se sponzory s názorem, že hasiče sponzorovat nebudou, že je to banda ožralů. Proto se již od počátku vzniku VCB snažím aby VCB měla stále vzrůstající úroveň. A uznejte sami pokud přijedete na závody jako nezávislý divák a jeden závod uvidíte závodníka v růžovém dresu a druhý závod v bílem tak z toho budete dost zmateni. Proto jsem navrhl řešení s kartou týmu.
Aleš
Aleš

Poeet p?íspivku : 107
Age : 47
Registration date : 03. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  mates sdh michov Thu Dec 16, 2010 12:19 pm

Zdravím všechny.
Vyjádřím se teď pouze k tématu půjčování a karty=registrace týmu. Mně osobně se nějaký pravidla pro omezování půjčování nelíbí a už vůbec nejsem pro to, aby se zavedly nějaký karty týmů!!! Jak zde už někdo psal - ty družstva, který mají "dost" svých lidí jsou pro zavedení registrací/karet týmu a ty týmy, který jdou do sezony s tím, že jich je třeba jenom sedm jsou proti. Největším trnem v oku bylo letos pro některý lidi družstvo HPčka, který si vlastně celou sezonu půjčovalo proudaře a nakonec vyhrálo celej letošní ročník VCB. Z mého pohledu to byla prostě náhoda. Točit tady celou sezonu na pozici proudařů X lidí, riskovat, že mi to ti proudaři zkazí, když se mnou vlastně ani netrénují...docela odvaha!!
Vůbec bych zde nesrovnával VCB a extraligu, "že se tam nesmí půjčovat". Extraligovej tým, když mu vypadne někdo ze sestavy, tak si domluví náhradu třeba z týmu vedlejšího sboru a na závod extraligy ho oblečou do svýho dresu. Takhle to dělají i týmy z blanenska, když jedou třeba na žďársko a "náhodou" jim někdo vypadne ze sestavy. Řeknou někomu kdo běhá za tým na blanensku, ale se svým "domovským" týmem na žďársko třeba nejedou a pak ho zase navlečou do jinýho dresu. Přesně takhle to letos dělaly holky tuším že z Lipové (tím je teď nechci nijak obviňovat a neříkám, že pokaždé), bylo jich asi málo, ale chtěli jet na soutěž na blanesko, tak se domluvily s holkama z Otaslavic a jely. Kdo z vás poznal, že s nima běží holky z Otaslavic (deset procent lidí, nevím-možná že všichni). Proč tedy chceme omezovat sebe- blanenčáky a družstvům "z venku" to v podstatě nezakazovat=dovolit?
Taky bych nás hasiče nesrovnával třeba s fotbalistama. Fotbalovej tým má třeba dvacet hráčů, ale hraje jich jenom jedenáct a myslím si že klidně může levej obránce hrát na pravé straně. Já budu asi těžko v týmu, kterej má osm lidí z toho dva 120ti kilový strojníky, přesvědčovat jednoho strojníka ať jde na proud, protože má Franta-levej proudař zrovna nohu v sádře a minimálně měsíc a půl bude mimo.
Je spousta malých obcí, sborů, kde je právě jenom těch sedm nadšenců, kteří chtějí dělat požární sport a pro ně je v podstatě zavedení nějakých karet a omezení půjčování otázkou bytí a nebytí!!! Určitě bych taky netvrdil, že s mládeží se pracuje ve všech sborech, který jezdí VCB. A dobře vím jak to s tou mládeží funguje, jak velkej problém je udržet mládež v "hasiču", když s nima začne cloumat puberta. Jak těžký je přesvědčit je, že ve 14, 15 letech kdy by měli mít největší výkonnost (v žácích), aby radši chodili do hasiče a nekouřili někde na zastávce. A kolik je na okrese dorostenců- dorostenek?!
Mohl bych se tady rozepisovat dál, ale....
Nechci zde jen kritizovat nějaký omezování týmů...chtěl jsem jen říct, že pro některý sbory bude zavedení registrací/karty týmu problém, možná že i někteří přestanou jezdit. Osobně bych se přikládal k variantě co psal myslím prďa. Pojďme prostě zkusit povolit týmu si půjčit člověka 6x za sezonu z toho třebaXkrát na nějakým postu. Podle mě je to férovej návrh pro obě strany.
Mějte se fajn, Martin Koutný SDH Míchov, místopředseda VCB.

mates sdh michov

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 16. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  JaraSudice Thu Dec 16, 2010 2:18 pm

Nazdárek, to: drobek, taky bych řekl žes to tady trocha překopals. Jinak věřím že když by jsme tady tu kartu nezavedli tak se dresy budou pořád dál převlíkat, protože omezit jen půjčování na třeba 6 závodech tuto problematiku neřeší.
Za SDH Sudice tady můžu napsat, podotýkám družsvo pouze o 7 členech tuto kartu 100% podporujeme a budeme hlasovat pro její zavedení, protože se nám dosavadní celosezoní půjčování nelíbí.Protože víme že i když nám v sezoně někdo vypadl a letos to bylo hodněkrát tak jsme si dokázali bez problémů poradit a nemuseli jsme převlékat dres!!!Stačí oslovit lidi kteří se už nezůčastňují závodů, buď proto že se jim tým nesložil, nebo z jiných důvodů.
Jak tady psal Martin, někteří to řeší z jiných lig.Bohužel si někteří nedokážou představit, že by si půjčili nějakého slabějšího člověka, nedej bože kluka se svýho týmu který ještě není tak vyběhanej, kde se má potom vyběhat?
Také souhlasím že většina postů lze naučit nové lidi během krátké doby.Je to jen o tom jak se k tomu každej postaví.
JaraSudice
JaraSudice

Poeet p?íspivku : 18
Age : 40
Registration date : 04. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  koudy - HP Thu Dec 16, 2010 6:27 pm

Bravo Martine!!!!!!!! Napsal jsi to naprosto skvěle a tak jak to cítím i já...
Mates nakousnul jen zlomek toho,o se může v sezoně přihodit... Přidám pár dalších - co když se nějakej tým během sezony rozpadne? A někteří by chtěli běhat dál a za někoho jinýho? to mají po ptákách a prostě si půl sezony nezaběhají? trošku krutý, ne? Co když se někdo s někým nepohodne a z družstva odejde? Zase konec??? Do háje proč??? Nebo někdo jezdí jen část sezony a ve zbytku by se proběhnul za někoho jinýho??? Vždycky konečná... Prostě omezme půjčování na hranici nemožnosti převlečení dresů a pokrytí celé ligy... Třeba 4x za rok.. a je to!!!!!!!!!!!!!!!!
OK my jsme nejviditelnější příklad celosezonního půjčování (ale proč , že??)... ale jsou tady spousty družstev, který to praktikujou taky, ale prostě jsou na jiné výkonnostní úrovnia proto po tom co dělají neštěkne pes... Proberte se z nějakýho, podle mě zcestnýho snažení o registrace.. a mylete na to, jak pomoct začínajícím družstvům v rozvoji... třeba...
a milý Jardo.... družstva si půjčujou lidi tak, aby doplnili svůj tým o rovnocenného člena. Tak to prostě je a bude!!!! Ty si taky nepůjdeš půjčit proudařa z družstva který běhá s neupraveným strojem a dává vodu na konec v 25vteřině... Nebo snad jo???
je to spíš na diskusi osobní, než psaní... protože se to začíná hromadit Smile
a ještě k doplňování o mladé talenty... vždyť, jak psal Martin, je spousta družstev, který prostě nemajá základnu na to aby mohli sáhnout po někom dalším. Prostě je to generace kluků - holek a ti jezdí dokud to jde. A tímhle byste je defakto potopili... to není rozvoj ligy, ale pořádnej krok zpět. A za tím si stojím
koudy - HP
koudy - HP

Poeet p?íspivku : 26
Age : 45
Registration date : 10. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  prdaman Thu Dec 16, 2010 8:17 pm

Aho všichni. Konečně mám čas a mohl jsem si celou diskusi v klidu přečíst. Budu reagovat na body 4 a 5.

Myslím že každé družstvo které přijede na VCB by mělo brát body do celkového pořadí, i když přijede třeba jen na třetinu závodů. Za otevření ligy jsme bojovali několik let a myslím si že to vedlo jednoznačně ke zvýšení její úrovně jako celku. To je bez pochyb.

Půjčování lidí a převlékání dresů.
Jak zmínil Martin, na extralize se půjčovat nesmí vůbec, ale pokud pojedete v sobotu v sedmi lidech a v neděli postavíte tři nové závodníky ke čtyřem ze soboty, je to možné. Zavedení registračních karet by podle mě reálně naopak vedlo k velkému převlékání dresů a lovu na "co nejširší kádr" před sezónou...... To by byl pěknej cirkus, přetahování lidí, jejich kupování, a v důsledku toho by možná i pár mančaftů skončilo.

Chtěl bych zmínit jednu důležitou věc. Já sice chápu Aldovu a Jarovu myšlenku tlačit na sbory aby si vychovávali svoje mládežníky ale nemyslím si že zavedení registračních karet na VCB je pro to tím správným nástrojem.

Společně s Alešem a několika dalšími (jedním z nich byl pan Špidlík st. ze Sudic) jsme VCB zakládali. Vyrostla na základech okresní ligy, psali jsme její stanovy a první pravidla. Naší snahou bylo vytvořit za pomoci stanov a pravidel rámec který povede k tomu že se její kvalita bude neustále zvyšovat, že na každém závodě budou k vidění excelentní výkony, ideálně na úrovni celorepublikové špičky. To se myslím za těch 10 let postupně povedlo, vždyť se podívejte na výsledky dužstev Žernovníka, Maršovic, Hlubokého nebo Černovic na závodech extraligy v letošním roce nebo minulých letech. Myslím že každého potěší že může na VCB soutěžit s mančafty která dokáží na extralize udělat bednu, ne? Je to pak i motivace zajet na extraligu taky.

Abych jen nekritizoval, můj konstruktivní návrh je nechat pravidla tak jak jsou. Bavil bych se třeba o možnosti registrování 6-4 půjčení a to pomocí současných přihlášek. Nesouhlasím s názorem že se přihlášky nedají kontrolovat. Zavedli jsme je sice hlavně proto abychom pokryli starty závodníků na vlastní nebezpečí (problematika bezpečnosti používané výstroje), ale dají se bez potíží použít ke kontrole sestavy soutěžního družstva - občanku s sebou vozí většina lidí. Řešil bych to formou náhodných kontrol, ne plošně.

VCB vznikla jako myšlenka vytvoření série kvalitních závodů na území bývalého okresu Blansko, nevznikla jako liga blanenských družstev! Tohle je důležité! Neměla by tedy suplovat aktivity okresního sdružení. VCB je o sportu, o špičkových výkonech a já budu vystupovat proti aktivitám které by podle mého názoru tyto myšlenky potlačovaly.

Jak píše Štěpán, pojďme pomoci mladým hasičům jinak. Pomozme - teď mi promiňte tu formulaci, nemyslím to zle - té méně výkonné skupině blanenských SDH nahoru, už pomalu pracujeme na projektu tréninkového kempu pro tato družstva. Pokud budou mít zájem poskytne jim tým zkušených závodníků know-how "jak se zlepšit" ze začátku roku formou analýz jeich výkonů z videa a tréninkových doporučení na zimu a následně formou jarních tréniků pod dohledem tohoto týmu lidí.

Doufám že vás můj trochu jiný pohled zaujal.

Aleš "Prďa" Prudil, radní VCB, člen HPSK

prdaman

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 05. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  terkasn VO Fri Jan 28, 2011 12:51 am

no já se vyjádřím jen k tomu půjčování, protože mě osobně z toho ostatního už nic tak nepálí. zrovna na letošní sezónu nám vypadla jedna holka, a přestože nás ještě 7 zbylo, není možný to poskládat na každej závod dohromady, když některý pracujou i o víkendu. takže já jsem rozhodně pro půjčování. a jestli to bude omezený na nějakej počet soutěží v sezóně ... tak prosím aspoň těch 6. já bych to ale prostě nechala tak jak to je. slyšela jsem sice takový názory, že družstvo z TOP3 si půjčuje velkou část sezóny proudařku z jinýho družstva TOP3 (beru to jen z pohledu ženské části soutěže, pánové) a pak se nikdo nediví, že si to válí celý léto na předních místech. ale proč ne, i tak je celá soutěž zajímavá. a možná právě na té dámské části VCB je vidět, co by tady navrhovaný věci udělaly se závodama. holek prostě není tolik co kluků, některý maminy otravují dlouhé závody, co jsou prakticky každý víkend. a navíc, než odběhá 40 družstev mužů, tak je to pro nás někdy dost dlouhá čekačka.
takže - půjčování bych neomezila, začátek závodu nejpozději v 11hod, ženské družstvo ať může dorazit na místo závodu i později, když si (např.telefonicky) zařídí přihlášení
terkasn VO
terkasn VO

Poeet p?íspivku : 7
Age : 33
Registration date : 20. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011 - Stránka 2 Empty Re: Návrhy úprav pravidel pro sezónu 2011

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru